Helene Sedelmayer doll by Ilse Wippler

Лялька присвячена одній з найкрасивіших жінок в світі.

Хелена Зедльмайр - мешканка Мюнхена, відома як «втілення мюнхенської краси» завдяки портрету, написаному Йозефом Карлом Штілером, який став частиною Галереї красунь.

Галерея красунь розташована в колишній їдальні південного крила головного палацу палацово-паркового ансамблю Нимфенбург, призначеного для особистих апартаментів дружин курфюрстів з дому Віттельсбахів (в XIX столітті - баварських королев). Це одна з характерних для епохи романтизму портретних галерей (на зразок Військової галереї і Вальхалли).

Серія портретів красивих жінок була виконана Йозефом Штілером на замовлення короля Людвіга I для мюнхенської резиденції. Написані в 1827-1850 роках картини орієнтуються на ідеал краси Людвіга I, а не на соціальний статус портретованих. Німецькі принцеси і прості городянки як наприклад, Хелена Зедльмайр, дочка мюнхенського шевця, рівноправно співіснують один з одним. Її портрет є одним з найвідоміших серед 36 робіт, виставлених в галереї палацу Німфенбург.

Народилася в бідній родині шевця. У 1827 році 14-річна Хелена поїхала в Альтеттінг, де працювала покоївкою. У 1828 році переїхала в Мюнхен, де стала працювати посильною в магазині іграшок багатого торговця Аурахера, який постачав іграшки в тому числі до королівського двору. У 1830 році вона доставила іграшки королівським дітям і була помічена королем Людвігом I, який, за розповідями, був так вражений її красою, що наказав придворному художнику Йозефу Карлу Штілеру написати її портрет в народному мюнхенському жіночому костюмі.

У 1832 або 1834 році король влаштував її шлюб зі своїм камердинером Хермесом Міллером (1804-1871), в якому Хелена народила десять дітей (дев'ять синів і дочка). Всю решту життя вона прожила в Мюнхені.

Німецький атвор Ilse Wippler створила Ляльку-прототип відомої красуні.

Ліміт - всього 30 штук у світі!
8 переглядів0 коментарів